Hodowla Kotow MagicGalaxy*PL

Imię: Gabi Anpami LINE* PL

Tytuł: International Champion

EX 1-14  Nom BIS- 1

Urodzona: 23.09.2008

Rasa i kolor: brytyjska krótkowłosa, szylkretka niebieska- BRI g

Płeć: kotka

Hodowca: Anna Mielke -Anpami LINE* PL Polska

Grupa krwi: A

PKD: negatywne

FeLV i FIV: negatywne

HCM- negatywne-dr Niziołek 05.07.2012

Nie niesie długiego włosa.

Niesie gen czekoladowy.

 

Gabi spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Była chwilą, a zarazem decyzją, do której dojrzewałam kilka miesięcy. Zdawałam sobie ciągłe pytania czy znajdę dla niej odpowiednia ilość czasu, czy kotu nie będzie za ciasno u nas, czy nie będzie się nudził. Nic z tych rzeczy. Jak nas nie ma w domu, kotek wędruje po schodach do mojej mamy gdzie spędza dzień śpiąc i bawiąc się, a jak tylko słyszy, że otwieram drzwi, biegnie i miauczy pod nimi. Jest cudowna…

1  2

GABCIA, GABUSZKA
Malutka, maluszka - Gabuszka, Gabcia - po prostu, nie Gabi tylko Gabcia, BUNIA, Gabunia

SZYLCIA
Od szylkretki niebieskiej :-)

SZUSZU
Jedną z ulubionych zabaw jest gonitwa po domu. Ja gonię Kota, Kot goni mnie, ja wydaję efekty dźwiękowe w postaci "szuszuszu", co czyni zabawę bardziej atrakcyjną, hahaha. Ach, jeszczeSZUSZU SZAMOTULSKA - bo z Szamotuł przyjechała.

MISIACZEK
No jak misiaczek brysiaczek nie może być Misiaczkiem?

KLUSECZKA
Kluseczka tak pieszczotliwie brzmi...

TOTEK
... no bo jest totek i sesek na stronie internetowej naszego sklepu.

PIMPUŚ
Mamuśka śpiewa piosenkę o misiu Pimpusiu, który w łóżku chrapie, a Gabi wtedy zasypia ;-))) WoW

RYŚKA
Gab - Ryśka

KILLER
Od pierwszych dni atakowała ręce i stopy, co traktowaliśmy jako przyjemność i potęgowaliśmy u kota potrzebę takich zabaw. Po przeczytaniu kilku książeki i forów internetowych dowiedzieliśmy się, że takie zachowania agresywne należy eliminować. Przydomek Killer pozostał.

PRZYJACIEL
Nie wszystko rozumie, nie umie mówić, ma humorki. Tak jak ja, potrzebuje pobyć sama, nie lubi jak się jej narzuca zdanie i bierze na siłę na ręce. Czasem fukniemy na siebie, raz się na nią obraziłam, bo mnie chwyciła zębami, ale wyczuła mój nastrój, na swój sposób przeprosiła i tak zaczęłyśmy się przyjaźnić. Już nigdy nie chwyciła mnie ząbkami mimo, że czasem doprowadzam ją do furii nadmiernie przytulając i całując w brzuszek.

Jaka jest Gabi...Gabi jest jak królową. Dumnie siedzi na drapaku, spokojnie spogląda na wszystkich do momentu kiedy coś szybko się nie ruszy lub przyciągnie jej uwagi. Lubi skakać po łóżku za myszką, wciągać mnie w szalone gonitwy po domu, a także robić psikusy w postaci nagłego wyskoczenia pod nogi! Obgryza namiętnie stolik rattanowy oraz skórzane paski od sandałów. Lubi przespać się w wannie, umywalce oraz wymieść kurze spod mebli w kuchni sprytnie wyciągając łapką aluminiowe obudowy. Jest pogromcą much, im większa tym lepsza oraz lubi posmakować pszczołę- na szczęście nie ma uczulenia. Nie lubi się fotografować, ale chętnie siedzi w torbie od kamery i w walizkach. Wspaniale segreguje brudne ubrania kładąc się akurat na tych czystych i wypranych znacząc je równocześnie obficie srebrzystym włosem.

Gabi, jako półtoraroczna kotka zaczęła przejawiać uczucia do ludzi. Zaczyna sama przychodzić na kolanka, zasypiać na nich, lubi noszenie na rekach, co jest zaprzeczeniem pierwszych miesięcy spedzonych pod naszym dachem. Zachęca do drapania pod bródką wymownie pomiaukując i kładąc się w każdym momencie pod nogami, przez co czasem zostaje nadępnięta. Wyrasta po prostu spod ziemi- od razu w pozycji leżącej. Zaczyna być zdecydowanie kotem: miziakiem, przytulakiem, słodziakiem.

Wiek: 23.09.2008r, ale brana jest za staruszkę z powodu szylkretowych "płomieni" na pyszczku - podobnych do sowy.


Pochodzenie: Hodowla Anpami Line*PL , Szamotuły, woj. wielkopolskie.

Osiągnięcia: Zniewolenie mojego serca i zaszczepienie miłości do Brytyjczyków, przewrócenie dwumetrowej Yucci, spędzenie 5 minut na parapecie pierwszego pietra po zewnętrznej stronie okna, brawurowa ucieczka z miejsca, gdzie właśnie była mysz-piwnica.

Uwielbia: Kusić brzuszkiem do drapania w pozycji "na pleckach”, pić wodę z kranu, jak poświęcam czas tylko i wyłącznie jej samej, grać plastikową bańką choinkową, zrzucać wszystkie turlające się przedmioty z szafek, obgryzać pałeczki do uszu i jeść Shebę krewetkową.

Nie znosi: dźwięku wydawanego przez spraye, lakier do włosów, dezodorant, noszenia na rękach i przytulania, stuku obcasów po podłodze.

Rodowód: 

Galaktyka brytyjczyka: menu naszych propozycji związanych z domową hodowlą kotów brytyjskich, informacje i naszej hodowli i naszych przepięknych kotach

Przyjaciele - czyli linki do zaprzyjaźnionych hodowli kotów rasy brytyjskiej i nie tylko

informacje o tym czym, bądź kim jest kot, kot brytyjski

o naszych kotach w Hodowli magic galaxy pl

Co trzeba uczynić, na co trzeba wzrócić uwagę by mieć kota rasy brytyjskiej

przemyślania nasze dotyczące kotów brytyjskich

Hodowla kotów brytyjskich

MULTIMEDIA

   film o brytyjczykach z naszej hodowli    galeria kotów brytyjskich Hodowla kotów brytyjskich