Hodowla Kotow MagicGalaxy*PL

DAPHNE METHEXIS, CZ- druga w Polsce niebieska kotka z tytułem JUNIOR WINNER!

Imię: Daphne METHEXIS, CZ

Tytuł: Grand International Champion, Junior WINNER

EX 1-34 BIV-10 Nom BIS- 14 BIS -7

Urodzona: 12.09.2009

Rasa i kolor: brytyjska krótkowłosa, kolor niebieski- BRI a

Płeć: kotka

Hodowca: Eva Krausova- Methexis, CZ-Czechy

Grupa krwi: A/b

PKD: negatywne

FeLV i FIV:negatywne

HCM- negatywne -dr Nizołek 02.10.2010r.

Nie niesie długiego włosa

Daphne jest spełnieniem marzeń o cudownej niebieskiej koteczce o głębokim bursztynowym spojrzeniu. Właściwie Daphne mogła być swoją starszą siostrą, ale los sprawił, że to ona jest dzisiaj z nami i daje nam tyle radości! Dafi jest jak mała iskierka, skacze, biega, interesuje się wszystkim, jest bardzo ruchliwa. Zawsze bezbłędnie oceni porę kiedy zjawić się przy miseczce, a ja właściwie nie muszę jej wołać. Wyrasta spod ziemi kiedy zaczynam się bawić z Gabi w drugim pokoju, a ona akurat smacznie drzemie na drapaczku. Ma bardzo dobry charakter. Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne, lubi być głaskana i lubi się łasić, ocierać pyszczkiem o moją twarz w porannym powitaniu. Jest pogodna, zawsze skora do zabawy i jest wręcz kotem idealnym!


d w


Zwana: Danią, Dasią, Dafisią, Dafi, Dafoneyem Malutkim, Zajączkiem i inne :-)

Zajączkiem kicaczkiem lub Wiewióreczką- takie skoki może wykonywać brytyjczyk?!- Nie wierzyłam! Czasem zastanawiam się jak ona to robi, że ląduje z hukiem, zdarza się, że wcale nie na czterech łapkach, a potem wstaje i biegnie dalej. 

Osiągnięcia: w wieku 3,5 miesiąca z gracją zsunęła się do wanny z wodą wykonując później spektakularny wyskok w górę zalewając tym samym pół łazienki, bohaterka pewnej(swojej pierwszej) wystawy dzięki podkopowi pod dywanikiem i ucieczce z klatki wystawowej.

Uwielbia: drapanie pod szyjką i ugniatanie poduszki w kocim domku- zawsze przed snem, podgrzewana podłogę w łazience, masło i chodzenie po płycie indukcyjnej w kuchni, skoki na stół i ślizganie się na obrusie, karmę dla dorosłych kotów i śmietanę, zabawę papierem toaletowym, dźwięk kładzionego talerzyka na podłodze w kuchni.

Razem z Gabi założyły ,,Klub Kabanosa Vitakraft". Nic skuteczniej nie budzi, przyciąga uwagi i zmusza do wyjścia z ukochanej kanapy jak odgłos otwieranych właśnie kocich kabanosów. Najlepiej od razu po 2 na głowe, bo co to jest 1,5, gdy paczka ma 3.

Uwielbiam ja:

- każdy poranek, kiedy wilgotny nosek ociera się o moją twarz, puchate, miękkie kocie ciałko przytula się do każdej wystającej spod pościeli część mojego ciała prosząc o drapanie, gładzenie, zabawę i wstanie wreszcie, bo ja, Twój kot, a konkretnie Dasieńka, już nie śpię (Gabulka jest bardziej wyrozumiała, daje się wyspać ;-)),

- poranne miauki i bieg przez całe mieszkanie, gdy ja jeszcze śpię, a kot nie- nudząc się na parapecie, nagle wychodzę z pokoju, i zostaję dostrzeżona,

- aportowanie przez Dafi papierka, papierek jest najlepszy do zabawy...???

- gonitwy po domu i zabawę w chowanego,

- pełne zaufanie Daphne do mnie- zasypianie na moich rękach brzuszkiem do góry,

- mojego Milaczka- absolutnie i w każdym calu!


Nie znosi: chyba nie ma takich rzeczy, a nie, przepraszam, nie znosi jazdy w transporterze, toleruje ją, ale tylko razem z Gabi. Gdy jest sama głosno miauczy przez co za karę jedzie w pasach :-), ale jako pasażer, a nie zwierzątko w transporterku :-)

Rodowód: 

Galaktyka brytyjczyka: menu naszych propozycji związanych z domową hodowlą kotów brytyjskich, informacje i naszej hodowli i naszych przepięknych kotach

Przyjaciele - czyli linki do zaprzyjaźnionych hodowli kotów rasy brytyjskiej i nie tylko

informacje o tym czym, bądź kim jest kot, kot brytyjski

o naszych kotach w Hodowli magic galaxy pl

Co trzeba uczynić, na co trzeba wzrócić uwagę by mieć kota rasy brytyjskiej

przemyślania nasze dotyczące kotów brytyjskich

Hodowla kotów brytyjskich

MULTIMEDIA

   film o brytyjczykach z naszej hodowli    galeria kotów brytyjskich Hodowla kotów brytyjskich