Hodowla Kotow MagicGalaxy*PL

  Moja przygoda z kotami zwana HODOWLĄ rozpoczęła się w 2009 roku. Właściwie jako moment formalny, czyli uzyskanie przez Gabi licencji hodowlanej i złożenie wniosku o przydomek hodowlany mogę uznać październik 2009 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Miłośników Kotów Cat Club Rybnik  zrzeszonego w Międzynarodowej Organizacji Felinologicznej FIFe -http://fifeweb.org/index.php.

  Należymy do Klubu Hodowców Kotów Brytyjskich BRI CAT CLUB.

  Magic Galaxy*Pl – to nazwa mojej hodowli. Dlaczego taka? Dla mnie to proste. Na mojej małej, prywatnej galaktyce mieszkają cudowne, magiczne stworzenia jakimi są koty. Koty, koteczki, kotusie brytyjskie, brysiaczki moje. Jest to jeszcze maleńka galaktyka, ale wszystko co duże zaczyna się od maleńkiego, a zresztą ... "wszystko co małe  jest piękne" -jak to ktoś kiedyś powiedział :-)

  Obecnie w hodowli mojej znajdują się dwie kotki: Gabi Anpami Line* Pl Bri g - szylkretka niebieska oraz Daphne Methexis, Cz Bri a - niebieska.

  W 2011 dołączyły kolejne niebieskie koty Daimona, Blade i Borsi-koty urodzone w mojej hodowli.

  Rok 2012 to czas kiedy poszukiwałam bardzo intensywnie nowej koteczki. Tak trafiła do mnie  wymarzona Denia De Andrea's Luma*ES-Bri a-niebieska, a rok 2013 zakończył się decyzją o pozostawieniu w moim domu córki Gabi Blejda czyli Sisi-niebieskiej szylkretki.

  Opiekę weterynaryjną nad moimi kotami prowadzi Lecznica Weterynaryjna "Pańska Góra" w Jaworznie. Koty moje przebadane są w kierunku wirusowych chorób zakaźnych takich jak: FIV i FeLV, a także chorób genetycznych takich jak wielotorbielowatości nerek (PKD) oraz przerostowi mięśnia sercowego (HCM)- badania prowadzone przez doktora Rafała Niziołka.

  Moje koty  karmione są karmami:

  • Hill`s Nature`s Best
  • Miamor
  • Royal Canin 
  • Royal Canin Veterinary
  • Sheba


  Hodowlę kotów Magic Galaxy*Pl, którą założyłam, a raczej życie i przywoływanie na świat małych kociaków, traktuję jako coś wspaniałego, i niezwykłego. Coś czemu mogę się spokojnie poświęcać. Koty stanowią dla mnie odskocznię od czasami szarego życia. Są formą hobby, sposobem na spędzanie wolnego czasu na zabawie, obserwacji, pielęgnacji .


  Hodowla to także weekendy spędzone na wyjazdach na wystawy i spotkaniach z miłośnikami kotów, a także czas służący pogłębianiu wiedzy na tematy zwiane z kotami. To też po części mały sposób na życie, bo nic tak nie wycisza, nie łagodzi atmosfery, nie  daje do myślenia, jak kot, który właśnie układa się do snu, patrzy nam w oczy, a potem lekko je przymyka oddając się snu i kontemplacji nad różnymi kocimi sprawami…

  Nie jest łatwo znaleźć dobry dom dla kociaka. Oddać kociaka obcym osobom, które zakładają hodowlę to dopiero dylemat i pytanie do siebie samego- czy robię dobrze? Dlatego też wiem, że kupując kotki do hodowli dostaliśmy duży kredyt zaufania od hodowców. Nie mogę, nie chcę ich zawieść. Chcę za to z całego serca podziękować nie tylko za to zaufanie, ale przede wszystkim za wspaniałych przyjaciół jakimi są dla nas nasze kotki.

  Dziękuję Państwu Annie i Pawłowi Mielke z hodowli Anpami Line*Pl, i Evie Krausovej oraz Jiří Krčmářovi z czeskiej hodowli Methexis, Cz oraz Mariane i Luisovi Antonio Bellvis za nasze wspaniałe koteczki.

   

  hodowla

  Galaktyka brytyjczyka: menu naszych propozycji związanych z domową hodowlą kotów brytyjskich, informacje i naszej hodowli i naszych przepięknych kotach

  Przyjaciele - czyli linki do zaprzyjaźnionych hodowli kotów rasy brytyjskiej i nie tylko

  informacje o tym czym, bądź kim jest kot, kot brytyjski

  o naszych kotach w Hodowli magic galaxy pl

  Co trzeba uczynić, na co trzeba wzrócić uwagę by mieć kota rasy brytyjskiej

  przemyślania nasze dotyczące kotów brytyjskich

  Hodowla kotów brytyjskich

  MULTIMEDIA

     film o brytyjczykach z naszej hodowli    galeria kotów brytyjskich Hodowla kotów brytyjskich