Hodowla Kotow MagicGalaxy*PL

... w moim życiu od zawsze były koty - nie, to nie moja historia, ale często się tak zaczyna opowiadanie ...

W moim życiu był kiedyś jakiś kot. Kiedy? Dawno, dawno temu, nie pamiętam. Wiem tylko, że podobno włożyłam go do pralki i zamknęłam drzwi, bo chciałam kotu wyprać łapki. Biedaczka-, bo to była ona, męczyła się biegając jak oszalała w bębnie maszyny. Miała szczęście, że nie uruchomiłam pralki.
Potem była kotka sąsiada, która przyprowadziła ze sobą małą czarna kuleczkę w białych skarpetkach. Nazwałam ją Murzinką -czemu? Nie wiem. Była po prostu dla mnie mruczącym murzynkiem. Zamieszkała u kolejnego sąsiada i sama po jakimś czasie została mamusią.

  

Mietuś przyszedł. To następny epizod mojej "kociej sagi". Nie wiem, kiedy się pojawił. Tak samo nie wiem, kiedy odszedł… Mietuś, Miciuś, Kiciuś, szary, czarny, nieokreślony. Kochany i kochający… Plątał się po podwórku, zjadał wszystko, co mu wyniosłam, oblatywał sąsiedzkie tereny jak kurier i wracał, czekając z łebkiem skierowanym w stronę mojego balkonu... Potem zniknął na zawsze... Tęsknota za nim ściągnęła do domu Gabi, a Daphne przyszła sama, a właściwie przyjechała, jako uzupełnienie pełni kociego, domowego szczęścia.

Większość z nas od dziecka dorasta w towarzystwie zwierząt, na przykład kochanych, czułych piesków, które w bardzo ekspresyjny sposób okazują swoje uczucia. W miarę upływu czasu niektórzy z nas zaczynają myśleć nad zaprzyjaźnieniem się z takim indywidualistą, jakim jest kot. Tak było ze mną. Chociaż w moim przypadku dorastanie w "towarzystwie” pieska jak najbardziej się sprawdziło, to wcale, ale to wcale nie myślałam o kocie. Wręcz wydawało mi się to niemożliwe! Nie ze względów zdrowotnych czy ekonomicznych, ale, jak się to często mówiło "z czystego zdrowego rozsądku (…/!/...). Bo taki kotek to… i tu zaczynała się wyliczanka "przeciw” kotkowi.,,Za”... Prawie nie było.

Pewnego dnia, 28 czerwca 2008, poznałam Arielkę. Pamiętam to jak dziś, bo świętowaliśmy nowe mieszkanie kuzynki, jej nowego kota – Arielkę i jeszcze kilka innych okazji.Trochę wcześniej poznałam Axelka, ślicznego chłopczyka Ragdollka. Urzekał spojrzeniem i osobowością. Każde z tych kocich indywidualności coś we mnie zaszczepiło. Tym czymś, była ogromna ciekawość kota, kota, który... kiedyś będzie mój.
Jeszcze nieśmiało myślałam wtedy o nim, ale ...
I stało się ...

Od stycznia 2009 roku mieszka z nami Gabi, a od grudnia także Daphne. W ciągu roku zamieszkały w moim domu dwie kotki. Obydwie kicie mają z decydowanie różne charaktery, bardzo dobrze dogadują się ze sobą i uzupełniają równocześnie, chociaż nie są rówieśnicami, co z początku znajomości wcale nie zapowiadało się tak różowo.

Gabi Anpami Line* Pl jest naszą pierwsza kotką hodowlaną o umaszczeniu szylkretowym niebieskim. Z kolei Daphne Methexis, Cz, jest spełnieniem marzeń o niebieskiej kotce.

Wśród zgiełku spraw, problemów w pracy czy w domu, zawsze znajduję czas także dla moich małych przyjaciół. Mogę śmiało powiedzieć, że muszę :-), bo koty oczekują tego ode mnie. Zabiegają o moje uczucia, są czasem zazdrosne o siebie, próbują zwrócić na siebie uwagę w różne sposoby, a jeśli nie są zauważone stają się po prostu smutne. Nie życzę nikomu widoku smutnych kocich oczu. Z kolei niezapomniane są chwile, gdy te smutne oczy nagle promienieją, bo widzą nas. Nie ma piękniejszego widoku od „komitetu powitalnego” czekającego w napięciu przed drzwiami, gdy wchodzimy do domu. Emocje na kocich pyszczkach może określić dobrze osoba siedząca z kotami w pomieszczeniu i obserwująca ich zachowanie.

Często obserwacja kocich piękności zmusza do zastanowienia się nad tym, co kot chce wyrazić machając swym pięknym ogonem w różne strony. Jest to niezwykle ciekawe, bo tak do końca nigdy nie wiadomo, jak kot, w przeciwieństwie do psa, zachowa się danej sytuacji.

Galaktyka brytyjczyka: menu naszych propozycji związanych z domową hodowlą kotów brytyjskich, informacje i naszej hodowli i naszych przepięknych kotach

Przyjaciele - czyli linki do zaprzyjaźnionych hodowli kotów rasy brytyjskiej i nie tylko

informacje o tym czym, bądź kim jest kot, kot brytyjski

o naszych kotach w Hodowli magic galaxy pl

Co trzeba uczynić, na co trzeba wzrócić uwagę by mieć kota rasy brytyjskiej

przemyślania nasze dotyczące kotów brytyjskich

Hodowla kotów brytyjskich

MULTIMEDIA

   film o brytyjczykach z naszej hodowli    galeria kotów brytyjskich Hodowla kotów brytyjskich