Hodowla Kotow MagicGalaxy*PL

Daimona jest córką Daphne.

Imię: Blue Daimona MAGIC GALAXY*PL

Tytuł: brak

EX 1-10 BIV-3 Nom BIS- 2 BIS -1 BOB-1

Urodzona: 29.05.2011

Rasa i kolor: brytyjska krótkowłosa, kolor niebieski- BRI a

Płeć: kotka

Hodowca: Magdalena Jurkiewicz-Śmidoda

Grupa krwi: A/b

PKD: negatywne 19.01.2012

HCM: 11.03.2013-negatywne-dr Niziołek

FeLV i FIV:negatywne

Niesie gen długiego włosa.

Daimona… Jaka jest?

Śliczna, delikatna, urocza. To aniołek w kocim futerku, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Bardzo podobna z wyglądu i trochę z charakteru do mamy Dafi. Dajmonka jest jednak bardziej spokojną koteczką, no, chyba, że zaczynamy bawić się piłeczką lub myszką na patyku.

Zabawa pochłania ją do tego stopnia, że czasem śmiejemy się, że traci głos. Wydaje bowiem z siebie tyle charakterystycznych dźwięków ,,khkhkhka” oznaczających całkowitą fascynację zabawką-zwłaszcza piórkiem.

Bardzo lubi leżeć na parapecie, obserwować sikorki i inne ptaki. Nie ma tendencji do uciekania z domu w przeciwieństwie do naszych pozostałych koteczek. Jest jednak mistrzem kamuflażu i ukrywania się. Potrafi siedzieć za firanką, my patrzymy na nią i jej nie widzimy. Ma też w domu swoje kryjówki takie, że mogą ją z niej wyciągnąć tylko magiczne chrupki-smakołyki, którymi grzechoczę, a ona wtedy wyrasta jak spod ziemi.

Misiulka to kotka, która ma swój rytuał przytulanek. Na przykład kiedy człowiek jest w toalecie, zaraz pojawia się Daimona domagając się drapania po główce. Tak samo jest każdego ranka kiedy z miłością ociera się się pyszczusiem o nasze dłonie. Bardzo lubi udeptywać, z reszta cała trójka B-kotków udeptuje namiętnie miękkie rzeczy.

Daimonka jest moim małym dobrym duszkiem, poczciwą kochaną koteńką. Nie bez powodu dostała na imię właśnie Daimona.

Zwana: Misiulką, Majmuną, Maluszkiem, Czumikiem i Dafikiem z racji podobieństwa do mamusi.

Osiągnięcia: całkowicie zmieniła mój pogląd na kąpanie kotów. Wyglądając jak 1000, nie 7 nieszczęść po swojej pierwszej kąpieli. Zmiękczyła tak moje serce, że popłakałam się widząc ,,ból i rozczarowanie" w jej oczach-jak mogłaś mi to zrobić- tak do mnie mówiły. Nie zrobię tego już więcej-nie będę kąpać kota dla mojego widzi mi się chyba, że wytarza się w błocie.

Uwielbiam ja: jej spokój, cudowny, jasny kolor futerka i oczy po mamie, dwa bursztynki-najdroższe. Uwielbiam jak mówi do mnie swoim troszkę zachrypniętym głosikiem-tak, Daimonka ma taki właśnie głosik, jak mężczyźni śpiewający bluesa :-). Czekam na chwile kiedy przychodzi i domaga się drapania. Właściwie mogłaby tak być drapana bez przerwy :-).

Uwielbia: jeść CAT STICKI Liquid, leżeć na parapecie, być drapaną między uszkami i po grzbieciku, zabawę plastikowym pajakiem na żyłce-do kupienia na wystawie w BRNIE :-). Uwielbia wyciągać się na długość-stając na tylnych łapkach i drapiąc w słupek od Rufiego-drapak.

Nie znosi: wyjazdów z domu i wystaw. Denerwuje się wtedy. Bardzo nie lubi też czesania ani zadnych zabiegów kosmetycznych-sama nie wiem dlaczego.

 


Rodowód: 

Galaktyka brytyjczyka: menu naszych propozycji związanych z domową hodowlą kotów brytyjskich, informacje i naszej hodowli i naszych przepięknych kotach

Przyjaciele - czyli linki do zaprzyjaźnionych hodowli kotów rasy brytyjskiej i nie tylko

informacje o tym czym, bądź kim jest kot, kot brytyjski

o naszych kotach w Hodowli magic galaxy pl

Co trzeba uczynić, na co trzeba wzrócić uwagę by mieć kota rasy brytyjskiej

przemyślania nasze dotyczące kotów brytyjskich

Hodowla kotów brytyjskich

MULTIMEDIA

   film o brytyjczykach z naszej hodowli    galeria kotów brytyjskich Hodowla kotów brytyjskich